Kolay Teşvik Logo

Pazartesi - Cuma 08.30/18.00

16322 / 25510 Yatırım Belgesi Teşviği

15/06/2012 tarih ve 2012/3305 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları hakkındaki Bakanlar Kurulu kararının 12 ve 13. Maddelerinde sigorta desteğinden yararlanılabilecek yatırımlar ve destekten yararlanma koşulları belirtilmiştir. Buna göre işletmelerin 1. 2. 3. 4. ve 5. bölgelerde yapacakları TB’ne bağlanmış büyük ölçekli yatırımları, stratejik yatırımları ve bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenen yatırımları sigorta primi işveren hissesi desteğinden, 6. bölgede yapacakları TB’ne bağlanmış büyük ölçekli yatırımları, stratejik yatırımları ve bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenen yatırımlardan ise sigorta primi işveren hissesi desteğinin yanında sigorta primi işçi hissesi desteğinden de yararlanabilecektir. Bu işletmelerin söz konusu destekten yararlanabilmeleri için TB’lerini 01.01.2012 tarihinden sonra almış olmaları ve TB üzerinde yazılı destek unsurları içerisinde ‘’sigorta primi desteği’’ ve ya ‘’sigorta primi işveren hissesi desteği’’ ibarelerinden birisinin yer alması ayrıca TB’nin tamamlama vizesinin de yapılmış olması gerekmektedir. Sadece, gemi inşa yatırımlarından dolayı sigorta desteğinden yararlanabilmek için tamamlama vizesi gerekmemekte olup TB’nin alınmış olması yeterli olacaktır. 01.01.2012 tarihinden önce TB alanlar ise 2009/1 sayılı tebliğ hükümlerine göre destekten yararlanabilecektir.


Yararlanma süreleri erkeklere ve kadınlara, sahip olunan belgelere ve yaşa göre değişmektedir.

Firmanızda istihdam ettiğiniz personellerinizin şartlara uyumlu olup olmadığı ise bir takım hesaplamalarla ve şartların tutarlı olup olmaması ile belirlenebilir. Teşvik hesaplama için ücretsiz danışma hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? İletişime Geçin.

Kolay Teşvik Cari Dönem Teşvik Yönetimi hizmeti firmaların cari aydaki teşvik sürecinin tamamını yürütür, denetler ve kazandırır. Böylece; %37,5’a varan SGK Teşviklerinden yararlanma imkanı doğar.

bilgi@kolaytesvik.com
0850 885 16 42